• GÖLGELİK FİLE ( KENARLARI KUŞGÖZLÜ DIKIŞLI ) 55%LİK EN 3 METRE
GÖLGELİK FİLE ( KENARLARI KUŞGÖZLÜ DIKIŞLI ) 55%LİK EN 3 METRE
Ürün Kodu : golg55_3       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  BURSACUVAL
1.20 TL   +Kdv
Ücretsiz Kargo
Lütfen istediğiniz boyu seçiniz
-
+

Neden Gölgeliğ’e İhtiyaç Duyarız?

- Güneş ışınlarının aşırısı insan cildi için zararlıdır. Melanin, insan cildinde bulunan pigment, zarar veren güneş ışınlarına karşı koruma görevi görür. Fakat çoğu insan için, güçlü güneş ışınları cildi koruma görevi için yeterli olmaz. UVB ışınları cilt yanmasına ve cildin DNA’ sına etki ederek kansere sebep olabilmektedir. UVA ışınları cilde güneş yanığı, cilt kırışması, cilt sarkması ve erken yaşlanma ve bunların sonucu olarak cilt kanserine yol açar. Korumasız olarak güneş altında uzun süre kalınırsa bu güneş yanığı kırışıklık, ciltte lekeler, göz kaymaları, cilt kalınlaşması ve bu tip hastalıklar cilt kanserine sebep olur.

Güneşten Korunma Yöntemleri.

UVA ve UVB ışınları günün 10 am ile 3 pm arasında maksimum düzeye ulaşır. Bulut zararlı UVA ve UVB ışınlarını engellemez. Yansıtıcı yüzeyler ( Kar, Kum, Su ) güneş ışığını yansıtır ve UVA ve UVB ışınlarını çoğaltırlar. Güneş ışınları deniz suyundan geçer. Bu sebepten yüzerken dahi güneş ışınlarının etkisindesiniz. Rüzgar ortamı serinletebilir fakat güneş ışığı hala cilde zarar verebilir. Güneş gözlüğü takmak zararlı UVA ve UVB ışınlarını durdurur. Eğer güneş altında uzun süre UV ışınlarını bloke eden şemsiye ile gezmeniz sizi güneş ışınlarına karşı korur. Zararlı Uv ışınlarından korunmak için kullandığınız metaryallerin maksimum koruma sağlamasından emin olunuz. Sıcaklık düştüğünde bu demek değildir ki, UVR ışınlarınında değeri düştü.

Gölgelik Faydaları:

- Yağmuru ve Soğuk Rüzgarı engeller.

- 15°c kadar gölge ve serinlik sağlar.

- Kumaşı kaliteli, sertifikalı, güçlü ve sağlamdır.

- Temizlenmesi kolaydır.

- Hava akışını dengeli bir şekilde sağlar.

- Gizleme ağı olarak kullanıldığında iç mekandan dışarı görünebiler ancak, dış alanlardan iç bölgeler gözükmez.

- Ekonomik çözümler sağlar.

- Renk çeşitliliğimiz ile her tasarıma uygun gölgeleme.

- Gölgelik. Kurma Teknikleri ve Öneriler

- Gölgelik. Tasarımı ve mantığı, değişik şekiller ve dizaynlar için profesyonel biçimlerde kurulabilir.

- Gölgelik.’ i Kare yada Dikdörtgen şeklinde kurmak hem zor, hemde göze hitap eden bir tasarım değildir. Aynı zamanda da Yağmuru ve Rüzgar akıntılarını iyi engelleyememektedir.

Gölgelik. kurulumunun en basit methodu, Çapraz karşılıklı noktaları yüksek ve diğer noktalar ise düşük seviyelerde olmalıdır. 15 derecelik bir açı, uzmanlar tarafından önerilen ve en sağlıklı gölgeleme açısıdır. Eğer Gölgelik bireysel bölgelerde kullanmıyor iseniz, lütfen siparişinizi vermeden önce ilgili kurumlardan gerekli izinleri sağlayınız. Kurma Noktaları. Gölgeliğinizi kurmadan önce, monte edeceğiniz noktaları iyi belirlemeniz gerekmektedir. Bunun için aşağıda belirtilen maddelere dikkat etmek gerekir:

- Gölgeliğinizin ölçüsü

- Bağlantı noktalarının dayanıklılığı

- Gerekli ise, bağlantı kolonları ( Gölgeliğinizin Monte Edileceği Direkler )

- Güneş ışınlarının yönü (güneşin devamlı olarak hareket etiiği ve sadece güneş ışınlarının gölgeliğe çarptığı açı doğrultusunda gölgelemeye çalışın).

NOT: Gölgeliğinizin alt bölümünde, ateş, mangal türü ihtiyaçlarınızı karşılamayınız. Gölgeliğinizi nereye kuracağınızı belirledikten sonra, en uygun bağlantı noktalarını seçiniz. Bazı bağlantı noktaları size yardımcı olabilir:

- Pergola,

- Ağaç,

- Çit,

- Duvarlar.

Eğer bunlardan faydalanamıyorsanız, paslanmaz profil, demir gibi kolon montajı yapmalısınız. Bağlantı noktalarının uzunluğu, kumaş uzunluğunun 10%’ u kadar olmalıdır. Bu mesafe bağlantı ekipmanları, kumaş esnemesi ve gölgeliğinizi gerdirme alanı için önemlidir. Örneğin: Gölgeliğinizin uzunluğu 10 metre ise, kumaş ucu ile bağlantı noktalarının arasındaki uzaklık 1 metre olmalıdır.

Aksesuar Seçenekleri

- Ahşap üzerinde vidalı sabitleme,

- Duvar v.s. gibi yerlere sabitleme,

- Bağlantı ,

- Döner Gerdirme,

- Halka,

- Clip / Perçin ;

- Zincir, halat, tel v.s. gibi gölgeliğinizi sabitleştirebileceğiniz aksesuarların kullanılabilmesi için gerekli bağlantı noktalarıdır. Kullanmanız Gereken Kolon ( Direk ( Bağlantı Noktası ) v.s. )

Özellikleri : Eğer gölgeliğinizi için birkolon’a ihtiyaç duyar iseniz, kullanabileceğiniz kolonlar, ahşap yada paslanmaz metal aksamlardan oluşmalıdır. Kolon montajı için en önemli teknik bilgi, görünen kolon uzunluğunun yarısı kadarda, toprağın altında kalmalıdır. Dolayısıyla kolon montajı ve sipariş vermeden önce montaj yapacağınız bölgeyi özenle seçmeli ve takılacak olan açık bölgeyi dikkatle ölçülmelidir.

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.